Naszyjnik z orłem

Orzeł to jeden z najstarszych symboli w dziejach cywilizacji, obecny w kręgach kulturowych na wszystkich kontynentach. Symbolizuje odwagę, siłę i męstwo. Dla Indian i Aborygenów orzeł był istotą pochodzącą ze słońca, wcieleniem ich przodków, plemiennym totemem. W kulturze śródziemnomorskiej pojawił się w symbolice państwowej. W wielu cywilizacjach kojarzono go z najważniejszymi bogami z panteonu: Grecy – z Zeusem, Asyryjczycy – z Ashurą, Persowie – z Ahuramazdą, zaś w Indiach – z Garudą.

Moja fascynacja tymi drapieżnymi ptakami zaczęła się kilka lat temu, gdy pierwszy raz odwiedziłam sokolarnię „Anatum” na Czantorii w Ustroniu. Od tego czasu przynajmniej raz w roku odwiedzam tam moich skrzydlatych przyjaciół. Sokolnik, który opiekuje się nimi, jest kopalnią wiedzy na temat ptasich drapieżników. Dzięki niemu moja miłość do orłów, jastrzębi, sokołów itp. staje się coraz większa (dziękuję Ci za to Robercie!).

Naszyjnik z orłem to talizman, który doda paniom nie tylko odwagi i siły, ale również blasku. To doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby, deklaracja pokładanej w niej wiary i symbol wsparcia, które chcemy jej dać wraz z orlim naszyjnikiem. Dla panów polecam zaś koszulkę z orłem.

Orzeł ręcznie wyszywany koralikami na miękkim filcu. Kompozycję tworzy aż 185 elementów. Koraliki są przyklejone klejem winylowym, a następnie przyszyte nicią kevlarową, co zapewnia wytrzymałość i trwałość naszyjnika. Całość od spodu podszyta gładkim, przyjemnym materiałem, aby chronić skórę oraz delikatne ubrania przed zaciąganiem i filcowaniem. Długość naszyjnika regulowana wiązaniem tasiemki.