Pandora - projekt
Pandora – projekt

 

Pierwsza kobieta na ziemi i od razu narozrabiała za Nas wszystkie. Była darem dla ludzkości od samych bogów… Piękna jak Afrodyta, sprawna jak Atena, cwana jak Hermes, ubrana przez Charyty – najlepsze kreatorki mody w owym czasie. Czego więcej mężczyzna mógłby chcieć? Posagu! Pandora otrzymała więc od bogów podarunek – była to szczelnie zamknięta puszka, której nie wolno jej było otworzyć. Odrzucona przez Prometeusza trafiła wraz ze swym tajemniczym posagiem w ramiona jego niezbyt rozgarniętego brata. Epimeteusz (po grecku „myślący wstecz”) zafascynowany Pandorą nie zdawał sobie sprawy z boskiego podstępu, bo bogowie obdarzyli ją wieloma wspaniałymi cechami, ale na pewno nie przesadnym intelektem. Epimeteusz z Pandorą postanowili otworzyć wieko puszki, a gdy to zrobili – wyleciały z niej smutki, troski, nędza i choroby, aby następnie rozprzestrzenić się po całym świecie. Para kochanków sprawiała wrażenie przerażonych i zdziwionych zaszłą sytuacją, ale stało się…

Greckie starożytne legendy o bogach i śmiertelnikach to barwne opowieści o ludzkiej naturze, która przez tysiąclecia pozostała nie zmieniona. Każdy z wzorów zdobiących te ekologiczne torby poświęcony jest jednej postaci z greckiej mitologii. Poszukaj, a na pewno wśród bogiń, bogów, słynnych śmiertelników i śmiertelniczek, które na boskim Olimpie zrobiły zamieszanie, odnajdziesz siebie.

Zobacz też – postacie mitologii na porcelanie

Ty decydujesz o kolorze torby i grafiki. Jeśli motyw się powtarza – torba otrzymuje swój numer seryjny, a więc kto pierwszy – ten lepszy. Malowane ręcznie specjalistycznymi farbami do tkanin. Torby zaleca się prać na lewą stronę, w wodzie o niskiej temperaturze.